Haber

2023 ATA ALLIANCE vaatleri! Sinan Ogan ne söz verdi?

Türkiye 14 Mayıs 2023’te yapılacak seçimlere kilitlenmişken CET ALLIANCE vaat ediyor! Sinan Ogan ne söz verdi? Soruları gündemdeydi. Pekala, 2023 CET ALLIANCE vaat ediyor! Sinan Ogan ne söz verdi? İşte sıkça sorulan soruların yanıtları…

ATA ALLIANCE 2023 SEÇİM SÖZLERİ!

Sinan Ogan, “Çalışanlarımıza asgari ücret ödendi. Yoksulluk sınırında asgari ücret sözü veriyorum. 4 kişilik bir ailenin yoksulluk sınırı 30 bin lira. Biz bunu asgari ücret olarak taahhüt ediyoruz. Milyonlarca insan asgari ücretin altında çalışıyor. Asgari ücretle açlık sınırı. Bugün açlık sınırı 9 bin 500 lira.” Asgari ücret en azından şimdilik yoksulluk sınırında olmalı.” dedi.

Oğan sözlerini şöyle sürdürdü: “Vergilerde reform yapacağız. Kira vergisiyle kaynak yaratacağız. Plan değişikliği ile 10 milyonluk arsa bir gecede 100 milyon olacak. Tek vergi vermiyor. Biz bu rantiyeden vergi toplayacağız, böylece gerekli kaynağı üreteceğiz, genç işsizliğini bitireceğiz, beceriksizliği ortadan kaldıracağız, ortadan kaldıracağız.

Bu ülkeyi ileri teknoloji merkezi yaparsak, çip üretim merkezi yaparsak hem buradaki gençlerimizin önünü açmış oluruz hem de yurt dışına giden gençlerimizi geri getiririz. Üniversitelerdeki dayatma zihniyetini yerle bir edeceğiz. Profesyonel bir yönetim anlayışı çerçevesinde yeni bir rektörlük sistemini hayata geçireceğiz. Gençler geleceklerinden umutlu olacaklar ve kendilerini rahat ifade edecekler. Atatürk’ün Cumhuriyeti emanet ettiği gençleri daha umutlu ve özgür bireyler olarak yetiştireceğiz.

oguzelihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu